Object reference not set to an instance of an object. مسعود سپهر درگذشت

مسعود سپهر درگذشت

1401/11/10
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-656362171905408

مسعود سپهر، هنرمند نامدار عرصه طراحي گرافيک ايران، يکشنبه ? بهمن 1401 دارفاني را وداع گفت.

هنرآنلاین: مسعود سپهر در پی یک حادثه‌ پس از دو هفته بستری شدن در بیمارستان شهدای تجریش تهران درگذشت. این هنرمند که دو هفته پیش بر اثر سقوط از پله‌های منزل دچار ضربه مغزی شده بود، مورد جراحی قرار گرفت و پس از آن به کما رفت.
مراسم خاکسپاری این هنرمند روز چهارشنبه ـ ۱۲ بهمن ماه ـ ساعت ۱۰ صبح از مقابل خانه هنرمندان برگزار خواهد شد و سپس پیکر ایشان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.
مسعود سپهر از طراحان پیشرو و اثرگذار طراحی‌ گرافیک ایران بود و از زمان تأسیس انجمن طراحان گرافیک ایران به طور مستمر در دوره‌های مختلف هیئت‌های مدیره و کمیته‌ها و در حوزه‌های پژوهشی انجمن فعالیت مهم و مؤثر داشت. او علاوه بر خلق آثار ارزشمند، به تألیف، ترجمه و تدریس در حوزه دیزاین و طراحی‌گرافیک پرداخت.
سپهر متولد ۱۳۳۵ تهران، ‌شناس طراحی گرافیک تایپوگرافیک و برنامه‌ریزی چاپ، دکترای حرفه‌ای وزارت فرهنگ و آموزش عالی، فارغ‌التحصیل کالج چاپ لندن، فارغ‌التحصیل دوره آموزش تکمیلی از مرکز آموزش اَپِل پاریس بود.
مسعود سپهر نخستین نظامنامه گرافیک حرفه‌ای را به رشته تحریر درآورد. ترجمه کتاب «مبادی سواد بصری» و تألیف کتاب «طراحی هویت بصری جامع» از اوست که به عنوان مرجع در حوزه طراحی گرافیک در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.
طراحی علائم و نشانه‌های مترو تهران و طراحی کارت شناسایی ملی از جمله آثار اوست.
صندوق اعتباری هنر ضایعه درگذشت این هنرمند را به خانواده ارجمند ایشان، جامعه فرهنگی و هنری کشور تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ رحمت الهی برای آن مرحوم و صبرو شکیبایی برای خانواده محترمش مسئلت می‌نماید.

تعداد بازدید : 296

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی