چهارده طرح از سهراب سپهری در «بن‌گاه هنری کتاب»

1400/10/06
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-311418513174144

گالري آرتيبيشن در چهارمين بازار کتاب هنري بن‌گاه 14 طرح از سهراب سپهري، ارائه مي‌کند.

ایلنا: 14طراحی از سهراب سپهری شاعر و نقاش معاصر، توسط گالری «آرتیبیشن» در چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه ارائه خواهد شد. 
این، نقاش و شاعر برجسته‌ ایران، تعداد فراوانی طراحی از خود به جا گذاشته است؛ ۱۴ طراحی از مجموعه‌ این هنرمند در قالب آرشیوی توسط گالری آرتیبیشن در این رخداد به نمایش در می‌آید. 
سهراب سپهری، در آثارش به تجسم تجربه لحظه‌های ساده با ادراکی عمیقاً شاعرانه، در جهان پیرامون می‌پردازد. او سفرهایی به مشرق و مغرب زمین داشت که موجب دستیابی وی به سبکی شخصی شد، همانند شعرهایش که شناسنامه تمام‌نمای اندیشه‌های عرفانی‌او هستند. کوشش‌های مستمر وی برای بهره‌گیری از دستاوردهای زیبایی‌شناسی غربی، در کنار توجه آگاهانه به عرفان ایرانی و رویکرد شرقی به طبیعت و درخت، موجب خلق تصاویر نوآورانه‌ای شده که گویی تبلورِ شعری عینی و ذهنی‌اند. 
چهارمین بازار کتاب توسط بن‌گاه، پلت‌فرم هنرمندگردان و ناشر مستقل از ۷ تا ۱۰ دی ماه سال ۱۴۰۰ در آوا پلت برگزار خواهد شد. این نمایشگاه سالانه نخستین بار در سال ۱۳۹۷ برگزار شده است. بن‌گاه در طول این سال‌ها چند کتاب در حوزه‌ی هنر منتشر کرده که تعدادی از آن‌ها مورد توجه علاقه‌مندان هم قرار گرفتند.

تعداد بازدید : 696

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی