آثار دیده نشده کامبیز درمبخش بر دیوار گالری کاما

1400/09/24
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-301194095452928

همزمان با چهلمين روز درگذشت کامبيز درمبخش، هنرمند کاريکاتوريست برجسته، آثار ديده نشده‌اي از وي در گالري کاما به نمايش گذاشته مي‌شود.

ایرنا: نمایشگاه کاریکاتورهای دیده نشده کامبیز درمبخش که متعلق به دهه چهل و پنجاه شمسی است هم زمان با چهلمین روز درگذشت این هنرمند به همت گالری کاما و مشارکت موسسه هنرمندان پیشکسوت برپا می شود. 
این نمایشگاه که شامل آثار اجتماعی کامبیز درم بخش در دهه های چهل و پنجاه شمسی است، جمعه (۲۶ آذر) و از ساعت ۱۷ در گالری کاما و با حضور خانواده آن مرحوم، هنرمندان و دوستداران هنرهای تجسمی در گالری کاما در خیابان پاسداران، گلستان دهم، ساختمان فرین طبقه دوم برپا می شود. 
درم بخش متولد ۱۳۲۱، فارغ التحصیل هنرستان هنرهای زیبای تهران، برنده چندین جایزه بزرگ معتبر جهانی است و چند نمایشگاه مستقل از آثارش در کشورهای مختلف جهان برگزار کرده بود. بسیاری از کاریکاتورهای او در روزنامه ها و مجلات معروف داخلی و بین المللی منتشر شده و این هنرمند با نشریات معتبری همچون نیویورک تایمز، اشپیگل و نبل اشپالتر همکاری کرد.
کامبیز درم‌بخش معمولا به اتفاقات محیط اطراف خود توجه داشت و به آنها واکنش نشان می‌داد.
کامبیز درم بخش کتاب های زیادی در زمینه تصویرسازی و کاریکاتور در ایران و خارج از کشور منتشر کرد که از آن جمله می توان به مینیاتورهای سیاه، خاطرات فرشته‌ها، بدون شرح، کتاب کامبیز، و اگر داوینچی مرا دیده بود اشاره کرد.
کامبیز درم بخش ۱۵ آبان۱۴۰۰ در پی ابتلا به ویروس کرونا در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

تعداد بازدید : 477

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی