آغاز اعطای تسهیلات قرض الحسنه صندوق اعتباری هنر با مشارکت بانک رسالت

1400/08/12
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-264950521242112

مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و مديرعامل صندوق اعتباري هنر از آغاز اعطاي تسهيلات قرض الحسنه با همکاري  بانک رسالت در قالب طرح يادمان خبر داد و گفت: در اولين قدم به 18 نفر از هنرمندان شهرستان بم براي دريافت تسهيلات به بانک معرفي شدند.


سید مجید پوراحمدی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی هنرمندان شرق استان کرمان در سالن اجتماعات اداره ارشاد اسلامی بم اظهارداشت: تلاش می کنیم مسیر اعطای تسهیلات به گونه ای عمل شود تا در بخش توانمندسازی هنرمندان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره اقدامات موثری انجام دهیم.
وی افزود: در همین زمینه تفاهم نامه ای با بانک رسالت منعقد شده است تا براساس آن بتوانیم تسهیلات بلندمدت، ارزان قیمت و مناسب در اختیار هنرمندان قرار دهیم با شرایطی که توان پرداخت داشته باشند و بتوانند کسب و کارشان را به رونق قابل قبولی برسانند.
پوراحمدی ادامه داد: این تسهیلات با کارمزد ۲ درصد و بدون بهره با حداقل تضامین است که به هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر پرداخت خواهد شد و شروع این طرح از شهرستان بم آغاز شده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به خدمات صندوق اعتباری هنر گفت: دولت سیزدهم در آغاز کار با شعار اصلی دولت مردمی مسیر خود را شروع کرده است زیرا دولت مردمی برخاسته از مردم است.
وی با بیان اینکه دولت مردمی باید در مسیر اراده و خواست مردم حرکت کند، اظهارداشت: همچنین تمامی خواسته‌ها، ویژگی‌ها و دغدغه ها را باید در نظر گرفت و  براساس آن برنامه‌ریزی و عمل شود.
پوراحمدی اظهار داشت:براساس اراده دولت فرهنگ باید به پیشران حرکت دولت تبدیل شود، برای این کار باید به جامعه فرهنگ و هنر که در مسیر خلق این آثار و فرهنگ خدمت می‌کنند توجه و دغدغه‌های آنان برطرف شود تا هنرمند بتواند هنرمندانه بسازد، خلق کند و پیش ببرد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر کشور تصریح کرد: هنرمندان، جامعه مرجع در کشور هستند حرف، حرکت، اقدام، نظر و قلمشان بر مردم اثرگذار است لذا اگر این افراد دغدغه داشته باشند اثر حرف و قلم آنان کاهش پیدا می کند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: پایه و اساس مجموعه صندوق اعتباری هنر براساس حمایت از جامعه فرهنگ، هنر و رسانه شکل گرفته وتاکنون اقدامات زیادی انجام داده است.
پوراحمدی درباره عضویت جدید صندوق هنر کشور نیز بیان کرد: مسیر عضویت بنا به دلایلی در ۱۰ ماه گذشته متوقف شده بود که از ابتدای آبان ماه سال جاری مسیر تعیین تکلیف افرادی که قبلا درخواست داده بودند شروع شده است.
به گفته وی متقاضیان جدید عضویت صندوق هنر کشور از اول آبان ماه می توانند وارد سایت صندوق اعتباری  هنر شوند و ثبت نام خود را انجام دهند.
گذر فرهنگ و هنر در بم راه اندازی شود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری بم پیشنهاد کرد در این شهر گذر یا مسیری که زمینه های تجاری و کسب و کار داشته باشد با عنوان گذر فرهنگ و هنر ایجاد شود؛ همچنین به ۱۰ نفر از هنرمندانی که کسب و کار حوزه فرهنگ خود را در این گذر ایجاد کنند تسهیلات ارزان قیمت ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۲درصد پرداخت شود.
وی افزود: در بحث تقویت توان فرهنگ عمومی در کشور و خرید آثار هنرمندان، معاونت سرمایه گذاری و اقتصاد هنر در ساختار صندوق اعتباری هنر تعریف شده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه یکی از برنامه های اساسی دولت را خرید و فروش آثار هنری و ایجاد تبادلات بخش اقتصادهنر برشمرد و اظهارداشت: امیدواریم این مسیر به افق های مدنظر و مطلوب برسد.
شایان ذکر است؛ مدیرعامل صندوق اعتباری صبح چهارشنبه در سفر به بم از کوچه باغ هنر بم  بازدید کرد و عملیات بهسازی این کوچه باغ نیز به صورت رسمی آغاز شد.

تعداد بازدید : 10066

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی