در جمع اهالی فرهنگ و هنر یزد مطرح شد؛ تلاش صندوق بر ارائه خدمات در استان ها و مناطق محروم معطوف شده است

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر با بیان اینکه در 2 سال گذشته 60 درصد از امکانات صندوق به هنرمندان استانی ارائه شده است، گفت: تلاش صندوق در شناسایی هنرمندان مستعد و کمتر شناخته شده و ارائه خدمات در استان ها معطوف شده است. 

وحیدی فر با اشاره به سفرهای حمایتی گفت: تاکنون به ۱9 استان کشور سفر کردیم و در این سفرها سعی می شود مشکلات و مطالبات  اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از نزدیک شنیده شود و با توجه به امکانات صندوق مسائل آنها کاهش یابد. نتیجه این سفرها سبب شد نسبت عادلانه تری بین استانها و تهران برقرار شود.
وی در ادامه افزود: استان یزد همچون نگینی در دل کویر می درخشد و از گذشته های دور تاکنون مهد فرهنگ و هنر بوده است. 930 نفر از هنرمندان این استان عضو صندوق اعتباری هستند. 497نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی و 341 نفر از بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند. امیدواریم در دور دوم سفر به این استان هنرمندان واجد شرایط از خدمات صندوق بهره مند شوند.
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در شرایطی که با محدودیت منابع مالی روبرو هستیم توانستیم با برنامه ریزی منسجم میزان ارائه تسهیلات به اعضا صندوق را در 2 سال گذشته به طور چشم گیری افزایش دهیم و تلاش کردیم منابع به سمت استان های کم برخوردار هدایت شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود به خدمات بیمه درمان تکمیلی اشاره کرد و گفت: صندوق اعتباری هنر از سال 88 اعضا خود در سراسر کشور را تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار داده است. در سال جاری 26 هزار نفر از خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور و افراد تحت تکفل از خدمات بیمه درمان تکمیلی برخوردار شدند. این بیمه یکی از بهترین بیمه های تکمیلی صنوف در کشور است.
وحیدی‌فر تصریح کرد: برخی مشکلات در روند ارائه خدمات مشاهده می‌شود اما در سفر به استان‌ها به‌دنبال پیگیری و حل و فصل آن هستیم.
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در ادامه گفت: تمامی هنرمندان زیر ۵۰سال می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند . به دلیل قوانین سازمان تأمین اجتماعی افراد بالای 60 سال سن نمی توانند بیمه شوند. اما هنرمندانی که بالای 60 سال سن و گواهی درجه یک هنری دارند ماهانه 800 هزارتومان از سوی صندوق اعتباری هنر دریافت می کنند. همچنین تمامی هنرمندانی که بنا بر دلایلی از قبیل کهولت سن، عائله مندی، بیماری  و از کارافتادگی قادر به تامین حداقل معاش زندگی خویش نبوده و از محل مستمری دریافت نکنند پس از احراز صلاحیت  ماهانه مبلغ 250 هزارتومان دریافت می کنند. 
زهرا حق شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر مهمترین دستاورد سفرهای حمایتی و دیدار با هنرمندان استان ها را برقراری ارتباط نزدیک و عاطفی با آنها برشمرد و گفت: خوشحالیم طی 3 سال گذشته با 5 هزار هنرمند طی دیدارهای گروهی و فردی آشنا شدیم. طی این دیدارها جریانی شکل گرفت که هنرمندان خود صدای یکدیگر را به گوش مسئولان برسانند. 
وی در ادامه افزود: در نشست با هنرمندان بر آگاهی اهالی فرهنگ و هنر نسبت به حقوق خود تأکید می کنیم. اساس فعالیت ما در سفرهای حمایتی کمک به هنرمندانی است که مشکلات درمانی و معیشتی دارند. خوشبختانه افراد زیادی از خانواده فرهنگ و هنر بعنوان همرسان با صندوق همکاری می کنند و هنرمندانی که درگیر مشکلات متعدد خصوصا مسائل درمانی هستند را به ما معرفی می کنند. امیدواریم طی این سفرها و با همکاری خود شما بتوانیم دردهای جامعه هنری را کاهش دهیم.
در بخش دیگر این نشست اهالی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران حاضر در نشست به ارائه نظرات، پیشنهادها و مشکلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان پرداختند.


کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی
تصاویر مرتبط