مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: برقراری ارتباط عاطفی و انسانی با هنرمندان یکی از مهمترین اقدامات صندوق اعتباری هنر است

علی غیاثی مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از اقدامات حمایتی صندوق اعتباری هنر، گفت: با وجود کمبودهایی که بوده و هست، تحولات خوبی از  سوی صندوق هنر در زمینه اقدامات حمایتی برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه صورت گرفته است.

غیاثی یکی از مهمترین اقدامات صندوق اعتباری هنر را ارتباطات انسانی و عاطفی با هنرمندان  که از طریق ارتباطات رو در رو با آن ها به ویژه در استان ها صورت گرفته است.
وی با اشاره به سفرهای استانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ها، افزود: تاکنون ۱۶ سفر استانی صورت گرفته و در این سفرها سعی می شود مشکلات و مسائل اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شنیده شود و تا حد توان کاهش یابد.
وی ادامه داد: صندوق اعتباری هنر نیز تاکنون ۱۷ سفر حمایتی داشته  است و در بیش از ۱۷۰ شهر و روستا حضور یافته و بسیاری از هنرمندانی که در فهرست آماری آن نیست را شناسایی کرده است.
غیاثی با اشاره به راه اندازی سامانه بیمانو (سامانه اینترنتی خدمات درمانی)، گفت: راه اندازی این سامانه از سوی صندوق هنر اقدام خوبی است ولی برای برخی از هنرمندان که امکان بارگذاری مستندات پزشکی خود در این سامانه را ندارند باید تدابیری اندیشیده شود تا با مشکل مواجه نشوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات بیمه ای هنرمندانی که دارای درجه یک هنری هستند اشاره کرد و افزود: به دلیل قانون بیمه تامین اجتماعی افراد بالای ۶۰ سال بیمه نمی شوند و برخی هنرمندانی که دارای درجه یک هنری هم هستند و بالای ۶۰ سال سن دارند بیمه تامین اجتماعی نیستند و رسیدگی به این مشکل می تواند در جهت اهداف حمایتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه راهگشا باشد.
در بخش دیگر این نشست برخی از نمایندگان استانی صندوق اعتباری هنر به ارائه نظرات، پیشنهادها و مشکلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان ها پرداختند.
در ادامه این  نشست کارگاه آموزشی با موضوع کلان برنامه های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و طرح های حمایتی صندوق از جمله سایه، پروانه و پایش برگزار شد.
دومین نشست سراسری نمایندگان استانی صندوق اعتباری هنر با شعار ایران فقط تهران نیست، صبح امروز در هتل ارم آغاز و فردا هفتم آذر با برگزاری کارگاه آموزشی کارت هنر، نرم افزار بیمانو، بیمه تکمیلی و ... پایان می یابد.


 

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی