شیفته نقش و رنگ/ روایت علیرضایی نقاش خودآموز ایلامی از تلاش هایش برای دیده شدن

شیفته علیرضایی زاده آبدانان و ساکن دهلران است. نقاشی را به طور خودآموز فراگرفت. پس از ابتلا به بیماری میاستنی با انگیزه نقاشی را ادامه داد. با وجود بیماری و مشکلات پیش رو با علاقه شاگردان بسیاری را در دهلران آموزش می دهد و آرزوی برگزاری نمایشگاه آثار خود را در عرصه بین المللی دارد. 

شیفته علیرضایی زاده آبدانان و ساکن دهلران است. نقاشی را به طور خودآموز فراگرفت. پس از ابتلا به بیماری میاستنی با انگیزه نقاشی را ادامه داد. با وجود بیماری و مشکلات پیش رو با علاقه شاگردان بسیاری را در دهلران آموزش می دهد و آرزوی برگزاری نمایشگاه آثار خود را در عرصه بین المللی دارد. 
شیفته (بتول) علیرضایی نقاش مستعد ایلامی، زاده 1369 آبدانان و بزرگ شده دهلران است. 
علیرضایی با اشاره به شروع فعالیت حرفه ای اش گفت: از روزی که با دفتر و قلم آشنا شدم به نقاشی علاقمند شدم. کلاس اول دبستان طرح یک درخت را کشیدم که مورد استقبال معلمان مدرسه قرار گرفت. باهمراهی و کمک برادرم با آبرنگ، قلم و...کارکردم. علاقه بسیار به این هنر باعث شد با تمرین بیاموزم می شود رنگ های مداد رنگی را باهم ترکیب کرد و رنگ جدیدی را ساخت. همینطور با پالت رنگ سعی کردم تشخیص رنگ خود را بالا ببرم.
وی در ادامه افزود: متاسفانه در 11 سالگی در اثر یک حادثه بیماری میاستنی در بدن من بروز کرد و به مدت 7 سال نتوانستم راه بروم. طی این مدت نقاشی را به صورت غیرحرفه ای ادامه دادم. دردوران دبیرستان گرافیک را به عنوان رشته تحصیلی برگزیدم. خوشبختانه در 18 سالگی بیماری من به مدت 8 سال خاموش شد و فرصتی پیش آمد تا من به طور حرفه ای نقاشی را دنبال کنم. متاسفانه از دوسال پیش بیماری من مجدداً بروز کرد و من با شروع مجدد بیماری، هایپررئال سیاه قلم را بدون استاد شروع کردم. همزمان نیز آغاز به تدریس کردم که بسیار در پیشرفت کار من موثر بود.
علیرضایی بیان داشت: اولین بار طراحی چهره کارکردم. 5 تا 6 ساعت در روز تمرین طراحی چهره می کردم. بدلیل شرایط جسمی تنها راه ارتباط من با بیرون فضای مجازی بود. فیلم های آموزشی وصفحه هنرمندان را دنبال می کردم. در این بین با استاد علی بیگی آشنا شدم و در سفری که به تهران داشتم ایشان ابزارهای جدید را به من معرفی کردند.
هنرمند ایلامی با اشاره به سفر مدیران صندوق اعتباری هنر به استان ایلام گفت: من به علت شرایطی که داشتم امید به پیشرفت نداشتم. بعد از دیداری که با مدیران صندوق اعتباری هنر در شهریور 97 در شهر دهلران داشتم بسیار انگیزه گرفتم. من از طرف هیچ سازمانی حمایت نشده بودم وبسیار ناامید بودم. دیدار با مدیران صندوق خصوصاً حمایت های سرکار خانم حق شعارباعث شد من دیده شوم و بتوانم در چند نمایشگاه آثار خود را به نمایش بگذارم. این سفر برای من بسیار سرنوشت ساز بود.
او درخصوص نمایشگاه هایی که تاکنون در آن شرکت کرده گفت: در 4 نمایشگاه گروهی تاکنون حضور داشتم که 2 نمایشگاه در تهران و 2 نمایشگاه در استان ایلام برگزار شد. نمایشگاهی با عنوان آسمان هنر که اکنون در برج میلاد در حال برگزاری است نیز شرکت کردم.
علیرضایی در پایان اظهار داشت: من در این محیطی که هنر و هنرمند چندان جدی گرفته نمی شوند، بدون استاد کارکردم و بسیار در این راه سختی کشیدم. با توجه به همین موضوع سعی می کنم هنرجوهایی که نزد من آموزش می بینند بسیار همراهی می کنم و بعد از پایان دوره ها با آنها ارتباط دارم. دوست دارم دیده شوند و تمام آرزوهایی که برای خودم در این حوزه دارم برای آنها برآورده شود. به آنها می گویم در این مسیر فعل نشدن معنی ندارد و در این محیط می توانند رشد کنند.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی