ابوَسَعد میراث دارِ موسیقی اهواز درگذشت

سيدخلف موسوي مشهور به ابوسعد نوازنده، آهنگساز، شاعر و خواننده اهوازي در سن 55‌سالگي بر اثر سكته قلبي درگذشت.

یكي ديگر از گنجينه‌هاي موسيقي اهواز با حجم عظيمي از دانش موسيقي نواحي از دنيا رفت. سيدخلف موسوي فرزند جابر متولد 18 ارديبهشت 1342 در منطقه ملاشيه اهواز است. سيدخلف داراي مدرك ديپلم و دو فرزند پسر و دختر است كه در فروردين 97 به دليل سكته قبلي فوت كرد.
سيد خلف در چند حوزه تخصص داشت. او نوازنده ويولن، سنتور و تمپو بود. در كنار نوازندگي، خوانندگي، شاعري و آهنگسازي را نيز در كارنامه هنري خود دارد؛ به عبارتي يك هنرمند همه‌فن‌حريف بود. وي نوازنده‌اي صاحب سبك بود كه به باور اهالي موسيقي توانست زيباترين صدا را از سازهايش بيافريند.
از سال 1357 همكاري هنري خود را با هنرمنداني همچون سعيد كعبي معروف به ابو‌حاتم، ابوسعيد هواشمي، احمد زرگاني، ضاحي، خليل عبيداوي، يونس خلف و... شروع كرد. او همچنين در جشنواره‌هاي ملي مختلفي ازجمله جشنواره موسيقي نواحي استان كرمان به همراه هنرمنداني همچون مرحوم محمد شهابي، سعيد كعبي، ابوسعيد هواشمي و ستارعبدالخاني شركت داشت.

صندوق اعتباری هنر ضایعه درگذشت این هنرمند عزیز را به خانواده  ایشان و جامعه فرهنگی و هنری کشور  تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ رحمت الهی برای آن مرحوم و صبرو شکیبایی برای خانواده محترمش مسئلت می‌نماید.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی