«حسام» چهره سال هنر انقلاب شد

«حمید حسام» نویسنده حوزه دفاع مقدس به عنوان چهره هنر انقلاب اسلامی سال 1396 معرفی و تجلیل شد.

 ایرنا، در آیین پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی که شامگاه یکشنبه در حوزه هنری برگزار شد، نشان هنر انقلاب به «حمید حسام» اهدا شد.
دیگر نامزدهای این دوره از چهره سال هنر انقلاب، حسن روح‌الامین (نقاش و گرافیست)، محمدرضا دوست محمدی (گرافیست)، محمدحسین مهدویان (کارگردان) و مهدی نقویان (مستندساز)‌ بودند.
فرآیند انتخاب چهره سال 96 هنر انقلاب، طی چند مرحله داوری توسط 60 هنرمند مطرح و شاخص کشور در حوزه های مختلف صورت گرفت.
در دوره های گذشته مرتضی سرهنگی (نویسنده و پژوهشگر)، مجید مجیدی (کارگردان) و سیدمسعود شجاعی طباطبایی (کاریکاتوریست) این عنوان هنری را به دست آوردند.
حسام سال 1340 در همدان متولد شد. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دانشگاه تهران است.
وی جوانی خود را در جبهه های نبرد سپری کرد و همین مساله باعث شد تا دفاع مقدس رویکرد اصلی حمید حسام در نوشتن و خلق آثارش باشد. 
سردار حسام معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، در زمینه نویسندگی نیز کارنامه قابل توجهی دارد و چهار کتاب حاصل دوران نویسندگی این مسئول فرهنگی است. 
در زمینه داستان کوتاه کتاب «دهلیز انتظار»، در بخش خاطره کتاب «غواص ها بوی نعنا می دهند»، «دلیل» و در بخش رمان «راز نگین سرخ» مجموع فعالیتهای این نویسنده را تشکیل می دهند.
چهارمین دوره هفته هنر انقلاب از 20 فروردین همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، در حوزه هنری آغاز شد و بعد از یک هفته اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در سراسر کشور، امشب به کار خود پایان داد.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی در آیین اختتامیه چهارمین هفته هنر انقلاب اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در سال 57 با رژیم دست نشانده طاغوت جهاد کرد و انقلابی مردمی بود و از نظر پیامبر دو نوع جهاد اکبر و اصغر داریم که جهاد اصغر همان مبارزه با دشمن و جهاد اکبر مبارزه با نفس است.
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی ادامه داد: ما باید استقامت داشته باشیم تا در مسیر درست حرکت کنیم و رهبر معظم انقلاب نیز به داشتن بینش انقلابی و ایستادگی در مقابل دشمنان اشاره کرده اند.
وی با تشکر از اقدامات صورت گرفته به منظور پاسداشت ارزش ها و هنرهای انقلاب خاطرنشان کرد: باید همیشه ارزش های انقلاب را در نظر داشته باشیم تا هنرمندان انقلابی فراموش نشوند و مردم با دیدن آثار آنها لذت ببرند.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی